Home

Fotografická expozice

Fotorada #2: Co je ve fotografii expozice? mariankabele

Fotografická expedice - Wikipedi

Fotografické základy - Expozice. Posted by Jan Zeman. 16. Ve druhém díle seriálu článků o základech fotografování, který budu postupně zveřejňovat na blogu Zoneru Milujemefotografii.cz , se věnuji expozici. Jedná se o jeden ze základních stavebních prvků fotografického obrazu, které jsem představil v úvodním dílu. Fotografický ateliér. 04.06.2011 — Anonym. Tvoří úvodní část připravované rozsáhlejší expozice FOTO KINO (fotografická a filmová technika). Vývoj fotografie, její uplatnění a vliv na společnost, je zde prezentován společně se základními fotografickými procesy, jejich vývojem a principy. Jednotlivá historická.

Fotografický ateliér Národní technické muzeu

Rozsah expozice (nebo expoziční, osvitová nebo fotografická pružnost) ve fotografii je jeden z některých typů dynamického rozsahu.Je to vlastnost snímacího fotografického materiálu (filmu, fotočipu apod.), která udává, jak velký jasový rozsah nejsvětlejšího a nejtmavšího bodu scény je možné na něj zaznamenat. Umožňuje také fotografickému materiálu tolerovat. Důležitou součástí práce fotografa je zvládnutí vlastního fotoaparátu do té míry, aby eliminoval nedostatky, jako je špatné zaostření, chybná expozice, nevhodně zvolená hloubka ostrosti apod. Technická znalost však není všechno, snímek totiž může být po technické stránce dokonalý, ovšem když nemá atmosféru. Zajímavá část expozice je věnována tiskařství, kde se dozvíte o novoměstské tiskárně pana Theodora Böhma, ve které se tisklo pomocí litografických kamenů a kovových štočků. Současně se v tomto sále seznámíte s tajemstvím výroby modrotisku a s velice pracným tkalcovstvím a zpracováním lnu Základní kompoziční pravidla. Kompozice je jednoduše řečeno způsob uspořádání prvků v uměleckém díle - ve fotografii či obraze. Všechny prvky by měly být poskládány tak, aby působily na diváka harmonicky nebo zkrátka podpořily váš záměr. Pomocí kompozičního uspořádání obrazu totiž můžete divákům mnohé sdělit: Zvýraznit hlavní objekt, podtrhnout.

Fotografická expozice (díl 1.) Expozice ve fotografii je doba osvitu světlocitlivého materiálu. Světlo odražené od scény, proniká dovnitř do objektivu, projde přes optickou soustavu fotoaparátu a následně dopadá na světlocitlivý materiál. Kvalita výsledné fotografie závisí na množství a kvalitě světla dopadajícího. Jak fotit dlouhé expozice aneb silné ND filtry a potřebná fotografická výbava Digitální zrcadlovka Nikon D5600, fotovýbava pro kvalitní krajinářskou fotografii za pár korun NÁZORY ÚČASTNÍK Fotografická expozice (2. díl) 06.08.2013 05:04. První díl článku, naleznete zde, byl o cloně, času, citlivosti a šumu. Dnes se podíváme jak funguje měření expozice a co je to expoziční hodnota. Měření expozice. Měření expozice dnes lze provádět automaticky nebo manuálně. Správně nastavené hodnoty ISO, expoziční. Expozice. Fotografická galerie. Fotografická galerie . V přízemí muzea je navržen zcela zastíněný výstavní prostor pro nejcitlivější sbírkové předměty ze sbírek Historická fotografie, Kabinet fotografie, Negativy, Diapozitivy a Pohlednice Aneb proč nezkusit něco jiného a nezjistit, jaké fascinující tvary a barvy mohou být zachyceny porušováním pravidel? Vícenásobná expozice (ME - multiple exposure) a úmyslný pohyb fotoaparátu (ICM - Intentional Camera Movement) nabízejí příležitost vytvořit něco opravdu jedinečného. Nahlédněte pod pokličku tvorby mezinárodně úspěšných projektů Máchovské.

Fotografická expozice představí 100 let francouzské elektronické hudební tvorby 100 YEARS OF FRENCH TOUCH Movefestival, Noise Of Art, Our History/ Red Gallery a Cross Club uvádějí: Fotografickou výstavu - French Touch - 100 years of French Electronic Music, První díl Poznejte s námi světla a stíny české vesnice, jak je svým objektivem zachytil Stanislav Kožený. Nová výstava představuje výběr z fotografického souboru dokumentujícího českou vesnici. Využitím prvků světla, stínu a barvy k vytváření abstraktní emotivní fotografie nám autor přibližuje život venkova, který již brzy nenávratně zmizí z našeho povědomí Tato důležitá fotografická pomůcka je často podceňována. Pravidelně se s tím setkávám na všech fotografických workshopech, které společně s kolegou pořádám. Mně se osvědčil karbonový stativ Manfrotto řady 055, ale velmi dobré jsou i značky Gitzo, Giottos, Velbon apod. Rada šestá: objektiv Expozice: Krása + užitek: Doteky severu: Automatofony: Liberecké fragmenty: Muzejní park: Fotografická galerie: Sejf: Externí expozice: Metelkův mechanický betlém: Severočeské muzeum v Liberci: Severočeské muzeum v Liberci patří mezi největší muzea v České republice. Založeno bylo v roce 1873 jako uměleckoprůmyslové. Úvodní stránka > Fotogalerie: Expozice muzea > 2 fotografická expozice-3000.jpg Fotografická expozice Předchozí Spustit prezentaci Následujíc

Fotografické základy - Expozice Jan Zeman Photograph

Doplňující fotografická expozice zachycuje nejlepší momenty uplynulých ročníků festivalu Pelhřimov - město rekordů, záběry z netradičních akcí i rekordních pokusů pořádaných na území ČR a přibližuje atmosféru zahraničních festivalů, kde agentura Dobrý den reprezentovala Českou republiku Expozice je přístupná v kteroukoliv dobu po domluvě se správcem. Kontakt a adresa muzea, Ledečská 2490, 580 01 Havlíčkův Brod. Ivan Kubát - tel. 606 644 231 Vstup zdarma. Expozice . Expozice návštěvníkům přibližuje historii elektroenergetiky, z vystavených exponátů stojí za zmínku FOTOGRAFICKÝ ATELIÉR, INTERKAMERA (Z EXPOZICE NTM) Vznik avývoj sbírky fotografické afilmové techniky NTM. Vyobrazení přístrojů, technik a typů fotografií z: Daguerrotypie,daguerrotypie, ambrotypie, albotipie, kalotypie, ferotypieaj. Výběr z vyobrazení fotopřístrojů: fotografické přístroje od roku 1800 do r. 1910:kamera. Výstavy a expozice, Výstavy na Půdě SONIA RAMMER 10.9.2021 - 8.10.2021 . Výstavy a expozice, Výstavy na Půdě Daniel Balabán - obrazy 14.10.2021 - 6.11.2021 . Výstavy a expozice, Výstavy na Půdě obraz a text 13.11.2021 - 18.12.2021 . Jarní výstava.

V té první je možné vidět barokní lékárnu Milosrdných bratří, dále vyřezávaný Měšťanský betlém a další expozice jsou zaměřeny na historii města a regionu, řemesla a přírodu. Poslední zastávkou je expozice hodinářské výroby PRIM. Prohlídka trvá přibližně 45 minut Harmonogram kurzu Dlouhá expozice ve dne i v noci | 3.9.2021. August 10, 2021 adventní kalendář 2020 barva bryan dlouhá expozice doporučení flora fotka dne 2020 fotka dne 2021 fotograf / fotka roku Fotografická hádanka fotografická hádanka/anketa fotografujeme floru fotomaratONline Fotoprojekt 52/2017 Fotoprojekt 52/2018. Expozice O Prague Photo Expozice Program Media Fotogalerie Partneři Kontakt Archiv Kariéra CZ EN XIII. ročník PRAGUE PHOTO FESTIVAL 20 - 25/10/2020 nám. Republiky 7 Praha 1 . PRAGUE PHOTO 2020 seznam účastníků bude průběžně doplňován Pražská fotografická škol Listopadové události roku 1989 se pozvolna stávají leitmotivem nejedné z podzimních výstav, kterými se prezentují pražská muzea. Uměleckoprůmyslové museum v Praze (UPM) v tomto trendu nepředstavuje žádnou výjimku. Do konce letošního roku hodlá uvést šest nových výstav, z nichž mnohé se více či méně dotýkají přelomových událostí na konci 80. let Extra Fotorada #23: Jak snadno a rychle pochopit taje nastavení správné expozice. Expozice - clona, expoziční čas, ISO neboli citlivost. Tři kamarádi, jeden bez druhého, ale ani bez třetího, nefunguje. Bez této fotografické trojice nevyfotíte žádný snímek. V mírně inovované podobě je svatá foto trojka základem.

V životě dívky nevypadá jako v Instagram a Facebook. Ve skutečnosti mají mnohem více vlastností, než je vidět na fotografii: akné, druhé brady, tlustý zadok, hubený zadok, krátký krk, úzké čelisti, široké kotníky, krátké prsty nebo malé oči, špatné vlasy a samozřejmě všechny typy neúspěšných prsou Expozice může být technicky dobrá a špatná, může ale být i kreativní a může z obyčejného snímku udělat snímek zajímavý. Co a jak expozici určuje, jak expozici měřit a jak jednotlivé parametry, čas, clona a citlivost ISO ovlivňují vzhled výsledného snímku, to je obsahem této knihy. Opustíte režim AUTO a naučíte se optimálně měřit expozici v. Kompenzace expozice je funkce přítomná téměř ve všech fotoaparátech. Od mobilů, přes kompakty až po profesionální zrcadlovky. I přesto, že jde o naprosto jednoduchý nástroj, stále se setkávám s fotografy, kteří neví, k čemu kompenzace expozice slouží a jak ji používat. V tomto článku najdete vše potřebné pro to, abyste byli schopní kompenzaci expozice v praxi. Rostoucí fotografická venkovní výstava zachycující dosavadní práce v rámci celkové rekonstrukce muzejních expozic a s ní spojené rekonstrukce strakonického hradu. III. nádvoří strakonického hradu/volně přístupné. Vstup zdarm Za každou zmínku budeme velice vděční. V tabulce najdete veškerá křížovkářská spojení, která souvisejí s hledaným výrazem fotografický objektiv. Pokud zde není žádný výsledek, zkontrolujte si prosím, zda máte dotaz správně zapsaný. Nebo se můžete podívat na konci stránky na obdobné otázky, které tu před vám.

Dírkové komory - ukázky, informace, historie, expozice, [pinhole.cz] Zapomeňte na dokonalé objektivy, přesné hledáčky a elektronické závěrky. Zapomeňte vůbec na fotoaparát tak, jak ho znáte, a objevte svět dírkových komor. Svět tvůrčí svobody, imaginace a experimentu, který mění pohled na realitu Fotíme venku. Vše, co se do článku nevešlo najdete v 80ti stránkové e-knize Fotíme venku I: Doma i na dovolené.V knize se zabývám tím, jak fotit dobře v každé roční době a v různých světelných podmínkách za každého počasí. Detailní obsah a ukázky z knihy jsou ZDE.. Expozice. Základem každého snímku je expozice.Pochopení toho, jak do fotoaparátu proniká. Expozice a výstavy; Aktivity a vzdělávání Fotografická a filmová technika. Oddělení a sbírka se začaly rozvíjet založením grafického oddělení v roce 1911, v rámci kterého vzniklo jádro sbírky dokumentující dějiny fotografické a filmové techniky. V roce 1923 se formovala samostatná skupina fotograficko. Fotografická expedice - Norsko - za polární září. Lektor: Michal Balada. 0 komentářů. Jak všichni dobře víme, Lofoty praskají ve švech pod náporem turistů a cestovatelů, proto jsem se porozhlédnul severněji a našel krajinu snad ještě zajímavější! V okolí Tromsa jsou hory ještě výrazně vyšší a fjordy. Kde: Expozice Historická vozidla, Pozor, zákruta! a Brno na dvou kolech Délka programu: 60 minut Fotografická a filmová technika, optika a elektronová mikroskopie. Slyšeli jste o zákonitostech optiky, víte, jaké jsou typy čoček a jaké optické vady mohou mít? Dozvíte se, které objevy vedly ke konstrukci fotopřístrojů a.

fotografická vývojka v křížovce. Našli jste na těchto stránkách správnou odpověď k výrazu fotografická vývojka? Dejte nám palec nebo sdílejte tuto stránku na Facebooku jako užitečnou Fotografická expozice představí 100 let francouzské elektronické hudební tvorby redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.06.2019 Výstava fotografií French Touch zachycuje 100 let elektronické hudby ve Francii od 1. světové války až po současnost

Fotografická expozice polských studentů ITF Made in Opava v Katovicích. 17. 1. 2019 Čt 22.22 od Ondřej Durczak | Aktuálně. Expozice Made in Opava, Muzeum historie Katovic, 17. 1. až 3. 3. 2019. Kurátoři Vladimír Birgus a Michał Szalast. ČLÁNEK Expozice je přístupná v kteroukoliv dobu po domluvě se správcem. Kontakt a adresa muzea, Ledečská 2490, 580 01 Havlíčkův Brod. Ivan Kubát - tel. 606 644 231. Vstup zdarma. Expozice. Expozice návštěvníkům přibližuje historii elektroenergetiky, z vystavených exponátů stojí za zmínku: - informace o vynálezcích elektřiny

Fotografická expozice zachycuje unikátní momenty z průběhu uplynulých ročníků Mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit i záběry dalších netradičních akcí agentury a přibližuje atmosféru zahraničních festivalů, kde agentura Dobrý den reprezentovala Českou republiku Fotografická expozice; Architektura počítače, von Neumanovo schéma Fotografická kompozice; Sestava počítače, komponenty Funkce fotoaparátu; Napájení, typy skříní, chlazen Velmi dlouhé expozice. Počet míst / přihlášených: 10 / 1. Pozdní podzimní období nám nabízí nepřeberné možnosti jak se zdokonalovat ve fotografování. Na závěr listopadu 2021 máme pro Vás nabídku jedinečného kurzu Velmi dlouhých expozic v termínu 19. - 21. 11. 2021

 1. Fotokurz dlouhá expozice ve staré Praze. Naučte se využívat pro své fotografie dlouhé časy a objevte tak zcela nový svět! 990 Kč Aktuální termín: není vypsán termín Fotografická expedice do Bretaně a Normandie. Majáky, pobřeží a všudypřítomná vůně středověku. 18.000 Kč Aktuální termín: není vypsán žádný.
 2. NOVINKA!!! DLOUHÁ EXPOZICE VE DNE I V NOCI Autor a instruktor kurzu: Patrik BanasLetní termín - začínáme 3.7. 2020 - teplé letní noci - ideální čas na focení nebe plného hvězd!! CO VÁS V KURZU ČEKÁ? 3 lekce + 1 bonusová lekce 283 stran, 240+ fotografií 7 týdnů kreativní atmosféry 6 fotografických zadání (2 v každé lekci) ..
 3. Fotografická výstava představuje pozemkové úpravy, které vedou lepšímu zacházení s pozemky v krajině. Při pozemkových úpravách se navrhují nejen nové tvary a velikosti pozemků, ale i prvky, které krajině pomáhají, odborně nazývané společná zařízení

Fotografická literatura Nahlédl jsem do veřejné i vlastní knihovny a rozhodl se podělit o několik postřehů nad aktuální teoretickou literaturou dostupnou v českém jazyce. Zde jsou první dvě knihy Daguerrotypie je nejstarší v praxi užívaná fotografická technika, jejíž vynález byl zveřejněn v roce 1839. Litomyšl má v dějinách fotografie důležité místo, neboť právě z tohoto města pochází nejstarší česká dochovaná daguerrotypie i nejstarší fotoaparát v ČR z roku 1840 Reprezentativní fotografická kniha Libora Sváčka věnovaná Brnu a jeho nejbližšímu okolí. Architektura, památky a příroda na 160 úžasných fotografiích v různých obdobích, náladách, barvách, včetně řady úchvatných leteckých záběrů. Objednejte zde Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.. Fotografická expozice. Keizersgracht 609 www.foam.nl. De Hortus -the Botanical Gardens. Botanická zahrada, rostliny ze všech světadílů. Plantage Midddenlaan 2a www.dehortus.nl. De Appel - the Appel Foundation . Centrum pro současné umění. Prins Hendrikkade 142 www.deappel.nl. ARCAM - Amsterdam Centre for Architecture. Centrum pro.

Rozsah expozice - Wikipedi

Základy kompozice fotografie Milujeme fotografii - vše o

 1. IOPTRON SkyTracker. iOptron. Kód produktu: 1081364. Fotografická hlava pro fotografování hvězd. Po upevnění na běžný fotografický stativ otáčí vaším fotoaparátem stejně, jako se pohybuje hvězdná obloha a umožní vám snímat dlouhé expozice noční oblohy bez rozmazání hvězd. Je vhodná i pro vícenásobné expozice
 2. • Stálé expozice. Labyrint svitavských příběhů Národní amatérská fotografická... Město Svitavy Pardubický kraj Středisko kulturních služeb Mikroregion Svitavsko Městská knihovna Comvision Multifunkční kulturní centrum Fabrika Asociace muzeí a galerií ČR
 3. Expozice je doplněna výstavou prací nevidomých sochařů s tématem Baroko rukama nevidomých umělců. Foto: Ivan Svatoš. Více informací o akci Praha fotografická 2018 na www akce. Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na.
 4. Fotografická soutěž Muzea romské kultury se tematicky váže k současné fotografické výstavě Otisk cest, kterou můžete v prostorách muzea zhlédnout. Výstava pomocí fotografického hledáčku manželské dvojice Carretových zachycuje Romy po celé Evropě při každodenních aktivitách, ale i obřadních chvílích
 5. 7. 2021 Festival v pěti koncertních večerech nabídne zájemcům o. Pražský hrad - katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Pražské divadelní léto - ZRUŠENO. Akce. 12. 7. 2021 - 31
 6. Od studentů kurzu Dlouhá expozice ve dne i v noci (část 1.) NOVINKA!!! 2019 blesk bryan citát týdne dlouhá expozice doporučení dym e-BOOK flora fotka dne 2020 foto otázka fotograf / fotka roku fotografická hádanka fotografická hádanka/anketa fotografujeme floru fotomaratONline FOTOperfektní den Fotoprojekt 52/2015 Fotoprojekt.
 7. out ani zajímavou fotografickou výstavu Petra Stillera s názvem Průjezd zakázán, která bude nainstalovaná v pavilonu A1. Více informací o autorovi naleznete zde nebo zde. Datum: 22.9.2017 7:56:00

Posts about fotografická clona written by Jan Zeman. Ve druhém díle seriálu článků o základech fotografování, který budu postupně zveřejňovat na blogu Zoneru Milujemefotografii.cz, se věnuji expozici.Jedná se o jeden ze základních stavebních prvků fotografického obrazu, které jsem představil v úvodním dílu seriálu. Celý příspěvek STÁLÉ EXPOZICE. FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA JIŘÍHO HAVLÍKA. 1.1.2020 - 31.12.2021 (Po-Ne) 10:00 - 18:00 výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka. Kde: Nádvoří Klarisek, Kláštery Český Krumlov, Latrán 55, Český Krumlov. CK Card

Sbírka fotografická. Nejstarší sbírkové předměty pocházejí z roku 1880, ale převažují předměty z let 1900-1940. Sbírka začala vznikat na počátku 20. století a rozrůstá se dodnes. Správci sbírky byli např. M. Kroček v letech 1994-1995 a V. Gřondělová v letech 1995-dosud Homepage → GO - REGIONTOUR → Aktuality → Fotografická ochutnávka z cestovatelského pavilonu P a gurmánského efka GO 21.-24.10. 2021 Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu. REGIONTOUR 21.-24.10. 2021 Realizace expozic ve světě. expozic a krátkodobých výstav, vlastní publikační, vzdělávací a přednáškovou činností v České republice i v zahraničí a dalšími kulturně-výchovnými aktivitami určenými pro nejširš

Expozice ve fotografii. Expozice měla vždy na cestě ke kvalitní fotografii klíčové slovo. Přes obrovský pokrok automatických měřících systémů se však u obtížných scén stále nedaří oprostit od nutnosti lidského zásahu při správném nastavení expozice Expozice bude trvat tak dlouho, dokud budete držet spoušť fotoaparátu. Klidně i několik desítek minut. Ačkoliv se řadí mezi plně manuální režimy, je to vlastně taková fotografická specialitka. Používá se zejména při fotografování na dlouhý expoziční čas. A když píši dlouhý, tak myslím opravdu dlouhý expozice. Proces je uskutečněn mechanickými, chemickými nebo digitálními přístroji - Fotografická technika Typy fotoaparátů. Měření expozice se zdůrazněným středem funguje podobně, jako první varianta. Měří světlo z celé scény, ovšem s tím rozdílem, že dává přednost středu. Toto měření se vysloveně hodí na portrétní fotografii, detail, makro atd Modrá reflexní a temná mlhovina, ohnisko 135 mm, expozice 18x5 minut (dole vlevo) Mlhoviny v Orionu, ohnisko 135 mm, expozice 7x5 minut (dole vpravo) Další metody... Zrcadlovka umístěná v primárním ohnisku dalekohledu. Fotografická sestava je umístěna na paralaktické montáži

Předběžný plán programu filmová expozice Černí baroni 2021 na Zámku Zelená Hora u Nepomuka. 30letá fotografická kariéra Jakuba Ludvíka fotografování osobností z kultury a sportu - herci, zpěváci, sportovci - 100 fotografií Toskánsko, fotografická krajina Přestože je mi bližší živá příroda, nevynechám příležitost zafotografovat si krajinu. Celodenní čekání v krkolomné pozici ve fotografickém krytu třeba u ledňáčka není příliš pohodlné, proto je pro mě občasné opravdové courání přírodou příjemná změna Po stopách asijské cesty Hanzelky a Zikmunda - fotografická výstava na nádvoří Náprstkova muzea. Kultury Austrálie a Oceánie - stálá expozice představující originální doklady života a kultury etnik těchto oblastí. Vojta Náprstek - stálá expozice představující život a osobnost Vojty Náprstka

Valentýn v ZOO Dvůr Králové: Vstupné 1+1 zdarma a

1.1.2020 31.12.2021 FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA JIŘÍHO HAVLÍKA Klášterní dvůr, Kláštery Český Krumlov 18.12.2020 30.9.2021 SVĚT FANTAZIE JINDŘICHA ČAPKA - výstava Kláštery Český Krumlov 1.1.2021 31.12.2021 INTERAKTIVNÍ EXPOZICE LIDSKÝCH DOVEDNOSTÍ A UMU NAŠICH PŘEDKŮ V Hodoníně probíhá fotografická výstava o bombardování města. Čt 21. 11. 2019 - 11:53 Hodonín. A v Hodoníně ještě zůstaneme. Na pietní akt navázala vernisáž výstavy historických fotografií, které pochází ze sbírky Antonína Kučery. Expozice je věnovaná právě bombardování města Expozice věnovaná zakladateli vodoléčby Vincenzi Priessnitzovi byla zřízena v roce 1999 při příležitosti 200. výročí jeho narození, které bylo zařazeno mez. přináší fotografická výstava Vlastivědného muzea Jesenicka. akce v pátek 17. září 2021 Odbornost kurzu garantuje fotografické vzdělání lektora (1975-1979) a fotografická praxe + 20 ! V portfoliu lektora najdete i magazín Playboy. Nejsme FB Photography! Obsah kurzu: • Kompozice - výtvarná stavba fotografie • Expozice a PASM (P, Av, Tv, M) - poloautomatický a manuální reži

Praha - Fotografická výstava ČTK Nežádoucí okamžiky , která mapuje manipulaci a cenzuru zejména v československé fotožurnalistice, je ode dneška k vidění v Centrálním parku Pankrác v Praze 4. Jde o sedmou a poslední zastávku této putovní venkovní výstavy, v Praze je k vidění již potřetí fotografická výstava Fotoklubu Nepomuk. 4.9.-31.10. Znovuzrození domu U Tří růží ohlédnutí za obnovou městského domu č.p. 78 v Nepomuku. 16.10.-23.10. Nepomucká hnětýnka tradiční posvícenská gastronomická soutěž a výstava . Chtěli byste u nás vystavovat v další sezóně? Dejte nám o tom vědět

Aktuální ověřené informace: adresa, telefon a e-mail Expozice Jiří Kroha a Výstavní síň, Benátky nad Jizerou I. Telefon: 326 316. Server Fotoaparát.cz je nejenom rádcem fotografa, ale také internetovým domovem jak pro fotografy amatéry, kteří se s fotoaparátem teprve seznamují, tak pro pokročilé uživatele či profesionály

Fotografick

Jindřich Štreit - fotografická výstava online V roce 2018 zahájilo Národní zemědělské muzeum projekt dokumentace současného českého zemědělství. Každý rok muzeum oslovuje jednoho renomovaného fotografa, který se této tematice během jednoho roku systematicky věnuje stÁlÉ expozice FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA JIŘÍHO HAVLÍKA 1.1.2020 - 31.12.2021 (Po-Ne) 10:00 - 18:00 Kde Nádvoří Klarisek, Kláštery Český Krumlov, Latrán 55, Český Krumlo

Základní pravidla kompozice fotografie Jaknafoceni

Muzeum všemi smysly v Blatné dokončilo stálou expozici. Spoluautoři stálé expozice Taťána Fryštáková a Petr Chlebec Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď. 24.3.2020 15:15. BLATNÁ - Těsně před prvními potvrzenými případy koronaviru v Česku, jejichž vzrůstající počet následně zcela proměnil život v celé. Expozice O Prague Photo Expozice Program Media Fotogalerie Partneři Kontakt Zpět Kariéra CZ EN XI. ročník PRAGUE PHOTO FESTIVAL 24-29/4/2018 Clam-Gallasův palác, Husova 20, Praha . PRAGUE PHOTO 2018 . Archiv B&M Chochola Pražská fotografická škol Expozice se nachází v reprezentativních prostorách bělského raně barokního zámku, kde jsou dochovány unikátní dřevěné kolorované záklopové stropy. Stálá expozice Vám vlastivědně představí region Bělska a Podbězdězí. Fotografická sbírka obsahuje dobové fotografické snímky, negativy a pohlednice z regionu. stálých expozic Vyhledat. Filtrace . Vyberte ze seznamu. Výstava Stálá expozice Hudba Divadlo & tanec Vycházky Různé Gastronomie & trhy Festival Sport NÁŠ TIP (54) výtvarná výstava (81) designová výstava (7) fotografická výstava (36) architektonická výstava (10) site specific art (9) jiná výstava (69) open-air (30) s dětmi.

Video: Fotografická expozice (díl 1

Jak fotit dlouhé expozice aneb potřebná fotografická výbav

100 let grafické školy v praze — expozice 100 let grafické školy v Praze. 1. 10. 2020 — 17. 1. 2021 Uměleckoprůmyslové museum v Praz Pokud jste již zvládli základní fotografické postupy a máte chuť si vyzkoušet práci v ateliéru s modelkou a získat zkušenosti s funkcemi a obsluhou ateliérové techniky, je tento kurz určen právě vám. Pod vedením profesionálního fotografa se v reálném ateliéru naučíte různé techniky svícen Pražská fotografická škola je škola s dlouholetou tradicí. Nás na www.www-kulturaok-eu.cz v záplavě zahraničních fotografů potěšila expozice české Pražské fotografické školy, kterou 1. 9. 1972 založil Dr. Ing. Václav Vlášek, CSc. Proč nás tak zaujala tato expozice

Fotografická expozice (2

 1. Mimochodem, ten objektiv který je zde na ukázce, je velice zajímavé sklo s rozsahem cca 30 - 65mm při světelnosti F2.8 a devítilamelovou clonou v příjemně jednoduchém systému. Pro běžnou živou a dokumentární fotografii je dobře světelný, je lehký (283 g) a nový přijde na 21 tisíc, což si myslím, že je to dobrá cena.
 2. iatury Selektivní barva Malba.
 3. 24. 6. 2016. Za účasti desítek návštěvníků byla ve středu 22. červa v berounském Muzeu Českého krasu zahájena fotografická výstava Krámky a jiná zátiší našeho doktora Jana Calty, ředitele společnosti Multiscan a odborného zástupce berounské a hořovické nemocnice
autíčko, žluté | Ateliérové rekvizity | LightQ

Detail expozice - Severočeské muzeum v Liberc

Důlní expozice je nově obohacena o historii důlní dopravy z doby používání koní. Expozice má název Koník Ferdinand a další čtyřnozí havíři. Prohlídka. Expozice báňského záchranářství. Představuje unikátní soubor dýchací techniky, zachycující její vývoj od r. 1883 do současnosti Kapacitu science centra budeme držet do 500 osob ve stejný čas. Zajistíme neustálou 100 % výměnu vzduchu po celou dobu otevírací doby a pravidelnou dezinfekci exponátů. Naše expozice je dostatečně velká, množství návštěvníků se rozprostře. V expozici můžete kdykoliv použít rozmístěné dezinfekční gely E-shop FotoSkoda.cz nabízí toto zboží ROLLEI fotografická sada F:X Pro Ultimate Kit za výhodnou cenu 25 890 Kč. Můžete tak snadno objednat zboží ihned přímo v e-shopu online. Produkt je na skladě a je v nachází se zařazen sekci Filtry k objektivům Fotografická soutěž - KRAJINA A PŘÍRODA POODŘÍ V rámci výstavy k výročí 30 let CHKO Poodří realizované Muzeem Novojičínska, vyhlašuje muzeum fotografickou soutěž Krajina a příroda Poodří Fotografická výstava Čína/Česko Čtvrtek 19. září 2019, 10:45 Fotografická výstava pořádaná Konfuciovým institutem Univerzity Palackého představí kontrast mezi viděním České republiky čínským fotografem Liu Jia a naopak český pohled na Čínu v podání fotografií Alexandry Ženaté

Fotografování metodou ICM & ME FotoŠkod

praha fotografickÁ 2018 Výstava Praha fotografická je přehlídkou vítězných a dalších vybraných fotografií 22. ročníku mezinárodní soutěže Cena Praha fotografická. Přihlášené snímky byly rozděleny do několika kategorií - Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města Canon EOS 1200D: vylepšený základ. Dnes jsme si vzali do testu základní model digitálních zrcadlovek od Canonu. Je jím model EOS 1200D s 18MPx APS-C snímačem. K němu jsme dostali základní setový objektiv EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 III, tedy model bez stabilizace 3. 5. byla použita fotografická deska ZU-2 a 6. 5. WP-1 (vyvoláno ve vývojce R09, 1:80). Na posledním záběru je kometa ze 6. 5. 1986 (začátek expozice 22h15m SEČ, délka expozice 60min) pořízená širokoúhlou technikou (Praktica MTL 5 + Pentacon 4/200 na film Fomapan F 21) Výtvarná fotografie a fotografická technika Kurz pro začínající a mírně pokročilé fotografy Cíl kurzu: naučit se ovládání fotografické techniky, zpracování fotografií v počítači a zdokonalení se v kompozici a práci se světlem Kurz vede: Evžen Sobek Tříměsíční kurz je určen fotografům, kteří se chtějí zdokonalit v ovládání fotografické techniky a. Československá fotografická technika do roku 1970 stálá expozice Art Centrum Galerie 4 si Vás dovoluje pozvat na výstavu věnovanou 180. výročí ohlášení vynálezu fotografie v roce 1839

Fotografická expozice představí elektronickou hudbu

Expozice se nachází v uzavřeném vojenském objektu, v budově velitelství 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Expozice je přístupna veřejnosti v rámci komentovaných prohlídek organizovaným skupinám a exkurzím, případně po přechozí domluvě a dle možností útvaru

Boží doteky Šumavy (fotografická výstava) - JihočeskéVýstava Kouzlo hmyzí říše - Národní zemědělské muzeum, sFotogalerie - detaily fotografie Dvojexpozice - ŽelPageKanada, Alberta 2015Asociace muzeí a galerií v České republice - Adresář muzeíZázvorka – aktuální akceBLOG Školy Perfektní Fotografie: Téma fotoprojektu 52